
Elk bestuurslid draagt bij vanuit zijn eigen expertise: Janny Wolters richt zich op de voortgang van de zes Speciale School Units, penningmeester Martijn Vankan houdt zich bezig met de financiën, en Gerard en Lisette Geenen ondersteunen onder meer de programma’s en organisatie.
Wat hen verbindt is hun grote betrokkenheid bij de kinderen in Lunga Lunga. Vanuit die passie bekostigen zij hun reis- en verblijfkosten zelf.
De samenwerking met het Keniaanse team voelt open, gelijkwaardig en verbindend. De dagen zijn gevuld met overleg, veldbezoeken en inspirerende ontmoetingen — maar ook met humor, samen eten, schuilen voor de zon of regen, en diepgaande gesprekken waarin je elkaar écht leert kennen. Een waardevolle ervaring voor iedereen.
Munida is 18 jaar, maar lijkt veel jonger. Versleten kleren zitten om haar tengere lijfje. Ze kreeg een baby toen ze 16 was. Er is geen contact met de vader van haar kind. Haar eigen vader is overleden. Ze woont bij haar oude moeder (of is het haar grootmoeder?) met nog 2 kinderen van haar overleden zus. Geen van die kinderen gaat naar school, want het schoolgeld kunnen ze niet betalen.